Itravel

Rezerwacja/Infolinia +48 501 738 233

rezerwacje@itravel.com.pl

« wstecz   |     » LATO » Wczasy lotnicze » sardynia » Sardynia i Korsyka

Sardynia i Korsyka

rodzaj:
Wycieczka objazdowa

Sardynia i Korsyka

 

Costa Smeralda – świat luksusu
Alghero, korale i Grota Naptuna
Dzika kraina – Barbagia
Genueńska twierdza - Bonifacio
Bastia i malownicze Corte
Ajaccio i kult Napoleona
Dla chętnych tydzień pobytu na Sardynii

 

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotuPo przylocie do Olbii, spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w/ w okolicach miejscowości Tempio Pausania.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do portu w Palau i przeprawa promowa na wyspę La Maddalena, która należy do archipelagu wysp o tej samej nazwie. Następnie udamy się na wyspę Caprera, gdzie znajduje się dom-muzeum Giuseppe Garibaldiego i gdzie jest pochowany bohater narodowy Włochów. Uroki wyspy La Magdalena poznamy w czasie objazdu panoramicznego, a miasta La Magdalena, nazywanego w XIX w. „piccola Parigi” w czasie krótkiego spaceru w centrum historycznym. Powrót do Palau. Po południu przejazd do Porto Cervo, stolicy Consorzio Costa Smeralda, założonego w latach sześćdziesiątych XX w. przez Aga Khana, które stało się miejscem wypoczynku księcia i jego bogatych przyjaciół. Zobaczymy tam wspaniałe wille, jachty przycumowane w porcie, ekskluzywne butiki oraz miejsce spotkań śmietanki towarzyskiej- słynną Piazzetta. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Alghero. Po drodze obejrzymy kościół SS. Trinita di Saccargia, który jest wspaniałym przykładem architektury romańsko-pizańskiej, a w nim dwunastowieczne freski. Następnie zwiedzimy Alghero - słynące z wyrobów z korala i imponującej twierdzy-starówki, gdzie uwagę przyciągają przykłady architektury określanej mianem „ gotyku katalońskiego”. Po południu zapraszamy na rejs łodzią do malowniczej Grotta di Netttuno, utworzonej przez naturę w wapiennym klifie ponad 130 milionów lat temu. Powrót do Alghero. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do górskiego, tajemniczego i dzikiego regionu Barbagia, znajdującego się w sercu Sardynii. Przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów, słynącego z „murales”, które pojawiły się na ścianach tamtejszych domów w latach siedemdziesiątych XX w. Następnie w okolicach miasta Oliena zobaczymy niezwykle ciekawe źródło krasowe nazywane Su Gologone, a po południu zapraszamy na typowy obiad u sardyńskich pasterzy (dodatkowo płatny ok. 20 EUR), który odbędzie się w plenerze. Kolejnym punktem naszego programu będzie wizyta w osadzie nuragijskiej Serra Orrios, jednej z największych i najlepiej zachowanych na wyspie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przeprawa promowa z Santa Teresa di Gallura do Bonifacio na Korsyce. Bonifacio - jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na Korsyce, pierwsza twierdza założona przez Republikę Genui na wyspie. Składa się z malowniczo położonej na wysokim klifie, otoczonego murami obronnymi starego miasta oraz z części portowej. Zapraszamy na spacer w centrum historycznym Ville Haute. Czas wolny. Następnie krótka wizyta w Porto Vecchio. Przejazd do hotelu w okolicach Bastii, kolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bastii -niegdyś siedziby genueńskiego gubernatora oraz najważniejszego miasta na Korsyce. Spacer zaczniemy od Place St-Nicolas z pomnikiem Napoleona I , odwiedzimy dzielnice : Terra Nuova gdzie zobaczymy Pałac Gubernatora oraz katedrę i Terra Vecchia z przepięknym starym portem i kościołem pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Następnie udamy się do wspaniale położonego, otoczonego górami Corte - duchowej stolicy Korsyki. Przejazd przez przepiękną krajobrazowo przełęcz Vizzavona.
Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Ajaccio, zakwaterowanie , kolacja i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Ajaccio- miasta rodzinnego Napoleona Bonaparte. Zwiedzając miasto poznamy historię Napoleona i jego rodziny. W programie:dom, w którym urodził się Napoleona, Place du Marechal Foch, gdzie znajduje się pomnik Napoleona, katedra, w której został ochrzczony i chciał być pochowany cesarz Francuzów. W drodze powrotnej do Bonifacio zatrzymamy się w słynącym z procesji „Catenacciu” Sartene, które zostało nazwane „najbardziej korsykańskim z korsykańskich miast”. Przyjazd do Bonifacio i przeprawa promowa do Santa Teresa di Gallura na Sardynii. Przyjazd do hotelu w okolicach Tempio Pausania, kolacja i nocleg.

Dzień 8
Rano wykwaterowanie z hotelu a następnie przejazd na lotnisko w Olbii (w przypadku lotów nocnych proponujemy Państwu wycieczkę fakultatywną do Sassami lub Castelsardo).
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Sardynii - transfer do wybranego ośrodka, szczegółowe opisy znajdują się na stronach o Sardynii.
- Klienci powracający do Polski - wylot samolotem czarterowym.


Podobne oferty

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość

Hava Incentive Zapraszamy w nowej odsłonie jako
HAVA GROUP Sp. z o.o.